Generátory dusíku Atlas Copco a Inmatec


Generátory dusíku - úspora a výroba přímo na místě.

Dusík je inertní plyn, který našel využití v mnoha odvětví průmyslu. Využívá se například v potravinářském průmyslu, chemickém a farmaceutickém průmyslu, průmyslu umělých hmot, ropném průmyslu atd.

Některé společnosti stále využívají tradičního zásobování dusíku z vysokotlakých lahví, zásobníků tekutého dusíku a expanzních nádob. Tento způsob využití dusíku má však své těžkosti, kterými jsou přepravní náklady, potřeba speciálních místností na uskladnění, hrozí riziko opožděných dodávek dusíku a nutná je pravidelná kontrola bezpečnosti a údržby. Tyto problémy představují pro firmy neplánované vícenáklady.

Jaká je tedy alternativa dodávek dusíku, která dokáže uspořit náklady?

Úspornou alternativou je vlastní výroba dusíku nezávislými generátory přímo na místě. Generátory dusíku nabízí firmám značné výhody:

  • generátory dusíku zaručují nepřetržité a přesné zásobování dusíkem,
  • generátory dusíku poskytnou výrobu dusíku v potřebném množství,
  • generátory dusíku poskytnou výrobu dusíku s požadovanou čistotou,
  • generátory dusíku jsou nezávislými generátory na externích zdrojích, což se projeví na celkové hospodárnosti.

V naší nabídce máme generátory dusíku německého výrobce INMATEC, který disponuje zkušenostmi z instalace přes 8 500 výrobních zařízení po celém světě. Kromě samotného prodeje generátorů dusíku poskytujeme také konzultace a montáže zařízení ve firmách zákazníků, včetně napojení na stávající rozvody.

Generátory dusíku - technologie PSA

Generátory dusíku Atlas Copco a Inmatec (řady IMT PN a IMT PNC) využívají technologii střídavé tlakové adsorpce (PSA). V rámci této technologie je vzduch stlačován ve dvou adsorpčních nádobách v souladu s principem adsorpce. Každá z těchto nádob je naplněna uhlíkovým molekulovým sítem, na které navazují molekuly kyslíku a oxidu uhličitého. Volné částice dusíku jsou vháněny do zásobníku produktu. Tím se vytváří nepřetržitý proud dusíku, který lze využít v širokém spektru aplikací. Generátory mohou vyrábět 0,50 až 10 000,00 m³ dusíku za hodinu, v některých případech i více. Především technologie PSA umožňuje výrobu dusíku o velmi vysoké čistotě až 6.0 (99,9999%/1.0 ppm zbytkového kyslíku).

Více o technologii PSA ZDE.

Generátory dusíku
Generátory dusíku

Membránové generátory dusíku

Generátory dusíku Atlas Copco a Inmatec (řady IMT SN/MN/LNX) využívají membránovou technologii. Vzduch z okolního prostředí je protlačován skrze membránová dutá vlákna generátorů. V tomto kontextu membrána zajišťuje, že vodní pára, kyslík, dusík, vzácné plyny a oxid uhličitý prostupují membránou různými rychlostmi. Tato skutečnost je dána jejich rozdílnou molekulovou stavbou. Pomocí těchto rozdílných stupňů difúze lze molekuly dusíku snadno oddělit od kyslíku a dalších molekul.

Čistotu vyrobeného dusíku lze snadno kontrolovat podle tlaku a množství spotřebovaného okolního vzduchu. Membránovou technologií lze získat dusík v množství, které se pohybuje v rozmezí 0,14 až 10 000 Nm³ za hodinu. Dokonce i při velmi nízkých nárocích na stlačený vzduch.

Více o membránových generátorech dusíku ZDE.

Průmyslové využití generátoru dusíku.

Generátory dusíku

Laserové řezání

Dusík jako asistenční plyn pro řezání, vedení paprsku, generaci laserového paprsku. Více o využití dusíku u laserového řezání ZDE.
Generátory dusíku

Výroba elektroniky

Dusík pro pájení přetavením, selektivní pájení, pájecí vlna, sklady pro elektroniku. Více o využití dusíku při výrobě elektroniky ZDE.
Generátory dusíku

Vstřikování plastů

Dusík pro vstřikování, zásobníky polymerů, svařování plynem. Více o využití dusíku při vstřikování plastů ZDE.
Generátory dusíku

Potravinářství

Dusík jako ochranná atmosféra, ochrana proti hmyzu, vstřikování dusíku, skladování. Více o využití dusíku v potravinářství ZDE.
Generátory dusíku

Vinařství

Dusík pro lahvování vína, udržení kvality, skladování. Více o využití dusíku ve vinařství ZDE.
Generátory dusíku

Ropný a plynný průmysl

Dusík pro inertizaci ložisek, přetlakové zakrytí šachet, údržba ropovodů a plynovodů.Nevíte si rady s výběrem? Potřebujete konzultaci? Rádi vám se vším pomůžeme, kontaktujte nás ještě dnes.

VOLEJTE: 733 735 535    NAPIŠTE NÁM


Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení