Laserové řezání


Proč k řezání laserem používat dusík?

Dusík zabraňuje oxidaci

V případě řezání laserem se aplikace zahřeje a přichází do styku s kyslíkem. V tomto momentě dochází k takzvané oxidaci. To může způsobit tvorbu aktivního uhlí na okraji řezu, což může vést například k nízké výsledné kvalitě produktu a problémům s přilnavostí nátěrových hmot nanesených na zoxidovaný povrch.
Dusík, díky svým inertním vlastnostem, umožňuje bezproblémovou funkci laseru v prostředí bez kyslíku, aniž by docházelo k oxidaci. 

Dusík pomáhá čistit laserový paprsek

Aby nedošlo k narušení tvaru laserového paprsku a byl zachován jeho výkon a intenzita, nesmí být v jeho dráze žádné částice nečistot a další znečišťující složky, které by mohly způsobit odchýlení či ztrátu výkonu. Dusík je suchý, čistý, bezolejový a obsahuje jen velmi málo znečišťujících složek. Je tak ideálním médiem, díky kterému lze udržet dráhu paprsku čistou.


Výhody generátorů dusíku při řezání laserem

Nižší náklady

Používání dusíku při řezání laserem přináší mnoho výhod. Je však velmi nákladné, zejména u vláknového laseru. Díky výrobě vlastního dusíku získáte mnoho výhod a dosáhnete výrazných úspor.

Vyšší produktivita

Díky tomu, že ušetříte čas, který byste jinak strávili výměnou nádrží, zajistíte hladký průběh vaší činnosti bez větších zásahů obsluhy.

Lepší kontrola nad procesem

Díky výrobě vlastního dusíku již nebude nutné nadále ustavičně objednávat nové nádrže a měnit je za ty staré. Už žádné další dodávky tekutého dusíku, které narušují produkci. Už nikdy nebudete muset řešit nepředvídatelný nárůst ceny ze strany dodavatelů.

Nejvyšší efektivita

Žádná oxidace na krajích, k dispozici je vysoce kvalitní dusík s 99,999% čistotou.

Dusík na požádání

Toto jednorázové řešení je přizpůsobeno na míru vašemu řezání laserem, protože už nikdy nebudete muset ztrácet cenný čas při výrobě vyměňováním prázdných lahví.

Jednorázové řešení

Není nutné kupovat oddělené kompresory a vybavení. Kromě bezproblémových změn a vylepšení v případě nárůstu produkce získáte i další výhody.


Naše realizace generátorů dusíku ve společnostech MRB a NHKZ (neznám ty zkratky)
Potřebujete poradit s výběrem generátoru dusíku?
Rádi vám se vším pomůžeme, kontaktujte nás ještě dnes.

VOLEJTE: 733 735 535    NAPIŠTE NÁM


Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení