Laserové řezání


Proč k řezání laserem používat dusík?

Dusík zabraňuje oxidaci

V případě řezání laserem se produkt v místě řezu zahřívá a díky přítomnosti kyslíku dochází v tomto místě k takzvané oxidaci. To vede k nízké kvalitě řezu a tím k nízké kvalitě produktu, což způsobí problémy s přilnavostí nátěrových hmot nanesených na zoxidovaný povrch.

Dusík, díky svým inertním vlastnostem, umožňuje bezproblémovou funkci laseru v prostředí bez kyslíku, díky tomu nedochází k oxidaci.

Dusík pomáhá čistit cestu laserovému paprsku.

Aby nedošlo k narušení tvaru laserového paprsku a byl zachován jeho výkon a intenzita, nesmí být v jeho dráze žádné částice nečistot, které by mohly způsobit odchýlení paprsku či ztrátu výkonu. Dusík je suchý, čistý, bez oleje a obsahuje jen velmi málo znečišťujících složek. Je tak ideálním médiem, díky kterému lze udržet dráhu paprsku čistou.


Výhody generátorů dusíku při řezání laserem

Nižší náklady

Používání dusíku při řezání laserem přináší mnoho výhod. Nicméně dodávka tohoto média v lahvích nebo v kapalném skupenství je velmi nákladná, zejména u dodávek pro "fiber lasery". Díky výrobě vlastního dusíku pomocí generátoru dosáhnete výrazných úspor a získáte mnoho dalších výhod.

Vyšší produktivita

Díky tomu, že ušetříte čas, který byste jinak strávili výměnou tlakových lahví, zajistíte hladký průběh vaší činnosti bez větších zásahů obsluhy.

Lepší kontrola nad procesem

Díky výrobě vlastního dusíku již nebudete muset neustále objednávat dodávky dusíku ať už v tlakových lahvích nebo v kapalném skupenství. Už nikdy nebudete muset řešit nepředvídatelný nárůst ceny ze strany dodavatelů. Zkrátka, už žádné další starosti s dodávkou kapalného dusíku.

Nejvyšší efektivita

Žádná oxidace na krajích, k dispozici je vysoce kvalitní dusík s 99,999% čistotou.

Dusík na požádání

Toto jednorázové řešení je přizpůsobeno na míru vašemu řezání laserem, protože už nikdy nebudete muset ztrácet cenný čas při výrobě vyměňováním prázdných lahví.

Nejvyšší efektivita

Aby nedošlo k žádné oxidaci na hranách výrobku, doporučujeme vyrábět dusík generátorem o čistotě min. 99,99%.

Navrhneme vám kompletní technologii přímo na míru podle vašich požadavků.


Naše realizace generátorů dusíku ve společnostech MRB Sazovice a NHKZ Steel Bludov:
Potřebujete poradit s výběrem generátoru dusíku? Rádi vám se vším pomůžeme, kontaktujte nás ještě dnes.

VOLEJTE: 733 735 535    NAPIŠTE NÁM