Realizace test


Dokončili jsme realizaci pro společnost HERUS, s.r.o.
, která se zabývá profesionálním servisem v paletovém hospodářství. Specializují se na použité palety, jejich nákup, prodej a zejména opravy. Vzhledem k rostoucím požadavkům na ošetření palet vznikla i potřeba dodávky většího množství stlačeného vzduchu pro pneumatické nářadí. 

Atlas Copco GA 15 FF

Na základě požadavku zákazníka jsme provedli analýzu spotřeby stlačeného vzduchu a následnou instalaci šroubového kompresoru Atlas Copco GA 15 FF na tlakové nádobě.

Jedná se o vzduchem chlazený šroubový kompresor řady GA 15 s olejovým vstřikováním. Kompresor je ve verzi FF (Full Feature) a je tak vybaven i kondenzačním sušičem stlačeného vzduchu zabudovaným ve společně odhlučněné karoserii.

Použitý separátor kondenzátu PURO CT 3 využívá adsorpční filtry místo přepadů k oddělení oleje od kondenzátu vzniklého v systémech stlačeného vzduchu.

Odvaděč kondenzátu ECD

Pro plné automatické vypouštění kondenzátu byl nainstalován elektronický odvaděč kondenzátu ECD 40B. Jakmile je úroveň kondenzátu dostatečně vysoká, kondenzát je automaticky vypouštěn ze systému bez ztráty vzduchu. Speciální samočistící ventil s přímým účinkem zajišťuje spolehlivý provoz.

Elektronické odvaděče kondenzátu řady ECD jsou vybaveny funkčním alarmem, indikátorem LED, zkušebním tlačitkem a interním filtrem.


Vnitřní rozvody stlačeného vzduchu jsou řešeny systémem FESTO
, použité rychlospojky a rozvody materiálu jsou od renomovaného výrobce PREVOST.

Zajímají vás další technické detaily týkající se této realizace? Potřebujete provést analýzu spotřeby stlačeného vzduchu nebo potřebujete poradit s výběrem vhodného kompresoru? Napište nám na chovanec@kompresor.cz a nebo rovnou volejte 601 168 087.