Duální šroubové kompresory Atlas Copco

Společnost Atlas Copco  přichází na trh s revolučním modelem kompresoru GA FLX - duálním rotačním šroubovým kompresorem, který otevírá novou kapitolu v oblasti stlačeného vzduchu.

Modelová řada kompresorů GA FLX se odlišuje od běžných kompresorů s konstantními otáčkami inovativní technologií, která kompresoru umožňuje pracovat ve dvou režimech:

  • maximální výkon - pro situace, kdy je potřeba vysoký objem stlačeného vzduchu,
  • ekonomický provoz - pro běžný provoz s nižšími nároky na stlačený vzduch.

Díky této technologii dokážou duální šroubové kompresory Atlas Copco řady GA FLX dosahovat dvojciferných úspor energie ve srovnání s kompresory s konstantními otáčkami. Zároveň umožňují flexibilní nastavení tlaku a optimální průtok vzduchu v jakémkoli tlakovém bodě.

Duální šroubové kompresory Atlas Copco

CO JE TO DUÁLNÍ KOMPRESOR

Tradiční kompresory s konstantními otáčkami mají pouze jednu 100 % rychlost motoru. Tato rychlost je nutná k dosažení maximálního proudění vzduchu. Tento výkon kompresoru je však zbytečný a neúsporný v momentech, kdy je poptávka po stlačeném vzduchu nižší než je maximální kapacita kompresoru.

Duální kompresory pracují ve dvou rychlostech. Jedna rychlost pro maximální výkon a druhá minimální rychlost během odlehčení, aby se snížila spotřeba energie. Díky tomu jsou duální kompresory mnohem účinnější, protože zajišťují nižší přechodové ztráty při odtlakování separátoru.

MINIMALIZACE PŘECHODOVÝCH ZTRÁT

Přechodové ztráty jsou klíčovým konceptem pro pochopení toho, proč a jak duální kompresory snižují spotřebu energie ve srovnání s modely kompresorů s konstantními otáčkami. Popisuje energii, kterou kompresor spotřebovává, aniž by generoval použitelný vzduch během cyklů mezi provozními fázemi.

U kompresoru s konstantními otáčkami se tyto ztráty mohou zvýšit až o 20 % jeho celkové spotřeby energie.

Duální kompresory snižují přechodové ztráty díky minimálním otáčkám motoru během fáze odlehčení a kompresor se může spustit rychleji oproti systému pod tlakem.

Duální šroubové kompresory Atlas Copco
SKUTEČNÁ INOVACE VE STROJÍRENSTVÍ

Nový typ kompresoru vyžaduje inovativní konstrukci. Mimořádně účinné hnací ústrojí modelu GA FLX je řízeno nejlepší elektronickou převodovkou ve své třídě Neos Next a pokročilou řídící jednotkou Elektronikon, která poskytuje lepší energetickou účinnost a výkon.

1. Nové hnací ústrojí.

2. Frekvenční měnič Neos Next.

3. Dotyková řídící jednotka Elektronikon.

4. Anténa.

5. Ventilátor start - stop.

6. Elektronický bezdřátový odvaděč kondenzátu.

7. Olejový filtr a odlučovač.

8. Vstupní filtr.

9. Integrovaná sušička vzduchu.

10. Snadná instalace a servis.

Duální šroubové kompresory Atlas Copco

Úspora energie

Snížení spotřeby energie až o 20 % ve srovnání s modely GA s konstantními otáčkami  Další úspora energie s až 80% rekuperací tepla.
Duální šroubové kompresory Atlas Copco

Pokročilá konektivita

Elektronikon Touch  SmartLink pro vzdálené monitorování a optimalizaci  Komunikační protokol OPC-UA.
Duální šroubové kompresory Atlas Copco

Prémiový výkon

Možnost spuštění pod tlakem, aby se ušetřil čas spuštění a spotřeba energie Široká škála přizpůsobení potřebám provozu.
Duální šroubové kompresory Atlas Copco

Kompaktní půdorys

Extrémně malé rozměry O 50 % menší než model GA při konstantních otáčkách Integrovaná sušička s filtry.KONEKTIVITA

Zařízení Atlas Copco patří mezi špičku ve svém oboru a nabízí inovativní funkce, které zákazníkům pomáhají plnit jejich provozní cíle. Šroubové kompresory Atlas Copco řady GA FLX je možné vzdáleně spravovat a optimalizovat jejich výkon díky inovativním technologiím, mezi které patří připojení SmartLink, řídící jednotka Elektronikon Touch, Equalizer 4.0.

Společnost Atlas Copco byla prvním výrobcem kompresorů, který nabídl OPC-UA, což je komunikační protokol mezi stroji vyvinutý speciálně pro průmyslovou automatizaci.

Duální šroubové kompresory Atlas Copco

SMARTLINK

Chytrá aplikace vyvinutá společností Atlas Copco, která umožňuje monitorování provozních parametrů kompresoru v reálném čase na počítači nebo mobilním zařízení. Poskytuje také online centrum zdrojů s průvodci, technické informace a upozornění na údržbu a servis.

ELEKTRONIKON TOUCH

Řídíci jednotka Elektronikon Touch je vybavena 4,3 palcovým vícejazyčným displejem s jasnými piktogramy a servisním indikátorem. Operační systém nabízí mnoho možností monitorování a řízení optimalizace výkonu kompresoru.

Duální šroubové kompresory Atlas Copco
Duální šroubové kompresory Atlas Copco

EQUALIZER 4.0

Umožňuje správu až 6 kompresorů v jedné vzduchové síti. Equalizer 4.0 může být integrován v kompresoru nebo jako samostatná jednotka.