Dmychadla Atlas Copco

V naší nabídce máme rotační šroubová a zubová dmychadla Atlas Copco.
Dmychadla jsou nezbytnou součástí výrobních procesů a používají se v široké škále průmyslových odvětví. Správným výběrem typu a velikosti zařízení, které se přizpůsobí vašemu výrobnímu procesu, lze dosáhnout velkých energetických úspor.

Jsme specialisté v oblasti techniky stlačeného vzduchu již přes 30 let a rádi vám pomůžeme s výběrem vhodného zařízení pro váš provoz. Kontaktujte nás ještě dnes!

Dmychadla Atlas Copco

Bezmazná šroubová dmychadla řady ZL

Bezmazná šroubová dmychadla řady ZL poskytují spolehlivý a účinný energetický provoz při extrémních teplotách a v prašném prostředí.
 
Dmychadla Atlas Copco

Bezmazná šroubová dmychadla řady ZS

Dmychadla  řady ZS se využívají v řadě nízkotlakých aplikací. Například číštění odpadních vod, pneumatická doprava, fermentace a další.
 
Dmychadla Atlas Copco

Bezmazná zubová dmychadla řady DZS

Dmychadla řady DZS jsou vhodná pro použití v malých a hlubokých fermentačních či vodních nádržích, cementových silech atd. Zajišťují účinný energetický provoz.  
 BEZMAZNÁ ŠROUBOVÁ DMYCHADLA ZS (VSD+)

Náklady na energii mohou tvořit až 80 % nákladů na životní cyklus dmychadla. Šroubová dmychadla jsou typem objemového dmychadla. Vnitřní proces komprese šroubového dmychadla vede k výrazně nižší spotřebě energie, protože jen velmi omezené množství energie se přenáší na teplo.

To je důvod, proč jsou šroubová dmychadla energeticky úspornou alternativou ke klasickým řešením rotačních Rootsových dmychadel. V průměru můžete ušetřit až 35–40 % v porovnání s technologií Rootsova typu, pokud zvolíte vysoce účinné šroubové dmychadlo. Čím vyšší tlak vyžaduje vaše aplikace, tím vyšší jsou potenciální úspory a nižší celkové náklady na vlastnictví. 

Šroubová technologie je ideální technologií pro konfiguraci s řízeným pohonem, protože úroveň energetické účinnosti komprese vzduchu je v různých provozních bodech poměrně konstantní. Kromě toho lze dosáhnout velmi širokého rozmezí otáček.

 

Co je rotační šroubové dmychadlo?

Šroubová dmychadla dodávající stlačený vzduch až 1,5 bar(g). Funkční principy šroubového dmychadla jsou stejné jako u rotačního šroubového kompresoru.

Rotační šroubová dmychadla se používají v řadě nízkotlakých aplikací jako je čištění odpadních vod, pneumatická doprava, fermentace aj.

Jednotky šroubových dmychadel Atlas Copco mají certifikaci ISO 8573-1 třídy 0, která chrání vaše kritické procesy a produkty.

Dmychadla Atlas Copco
Dmychadla Atlas Copco

Šroubová dmychadla Atlas Copco řady ZS

Pokud se rozhodnete pro energeticky úsporné řešení jako je například šroubové dmychadlo Atlas Coppco ZS, investice se vám v průběhu času vyplatí.

Zdánlivě malá konstrukční změna vám může pomoci maximalizovat úspory energie i provozuschopnost výrobního procesu.

Díky neustálým inovacím a výzkumu vám můžeme nabídnout energeticky účinnou a spolehlivou řadu řešení šroubových dmychadel až do 1,5 bar(g) / 22 psig.BEZMAZNÁ ROTAČNÍ ZUBOVÁ DMYCHADLA DZS

Bezmazná rotační zubová dmychadla Atlas Copco jsou vhodná pro použití v malých a hlubokých fermentačních nádržích, cementových nebo jiných silech, vodních nádržích jako jsou například nádrže v komerčních budovách, nákupních centrech a hotelech.

Díky flexibilním možnostem umístění do centralizovaných i decentralizovaných systémů jsou kompaktní a spolehlivá bezolejová zubová dmychadla dokonale vhodná pro jakýkoli výrobní proces vyžadující kvalitní stlačený vzduch o tlaku mezi 0,5 až 2,3 bar(g ) / 7 a 33 psig.

Co je rotační zubové dmychadlo?

Bezmazné rotační zubové dmychadlo neboli suché zubové dmychadlo je spolehlivým a jednoduchým řešením, které dodává vzduch pod nízkým tlakem.
Používá se pro aplikace jako je fermentace, provzdušňování a pneumatická doprava v potravinářském, nápojovém, farmaceutickém a cementárenském průmyslu.

Rotory ve tvaru zubů s těsnými vůlemi zajišťují spolehlivé a účinné stlačení. Čím menší jsou vůle mezi rotory s ozuby a skříní rotoru, tím účinnější dmychadlo je. Hnací rotor je poháněn přímo motorem, což zajišťuje nízkou spotřebu energie.

Dmychadla Atlas Copco
Dmychadla Atlas Copco

Rotační zubová dmychadla Atlas Copco řady DZS

Bezmazná rotační zubová dmychadla řady DZS zajišťují vysokou provozuschopnost procesu v těch nejtěžších podmínkách.

Patentovaný chladící průtok zajišťuje energeticky účinný provoz a nízkou poruchovost. Údržba jednotek suchých zubových dmychadel je snadná. Element je snadno přístupný a v průměru je výměna oleje vyžadována pouze každých 20 000 provozních hodin.